علیرضا تابش، مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی از مجموعه رسانه‌ای «فراکاو» بازدید و با دست‌اندرکاران فعال در حوزه رسانه و فضای مجازی دیدار و گفت‌وگو کرد.
به گزارش مجموعه رسانه‌ای فراکاو، تابش ضمن بازدید از فعالیت‌های «ورزش سه»، «آنتن» و «تماشا» در جریان آخرین دستاوردهای فعالان حوزه رسانه و سرگرمی در فضای مجازی قرار گرفت.
وی با تجلیل از اقدامات صورت گرفته در این مرکز گفت: جمعی از جوانان پر شور و متخصص و بی‌ادعا در حوزه رسانه و تولید محتوا در این مجموعه حضور دارند که امروز موفق شدم از نزدیک فعالیت‌هایشان را دیده و با آنها آشنا شوم.

پرمخاطب‌ترین‌ها، همگی در یک مجموعه
«ورزش سه»، رسانه اول ورزش کشور و پر مخاطب‌ترین رسانه فارسی زبانان در فضای مجازی است. این رسانه در کنار سایت و اپلیکیشن «آنتن» که اقدام به پخش زنده مسابقات و رویدادهای ورزشی می‌کند، توانسته حجم زیادی از مخاطبان فارسی زبان را از ایران و سراسر جهان گردهم آورد.
مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی با اشاره به ابعاد فعالیت‌های این مجموعه گفت: جا دارد از این بابت به جوانان فعال و خلاق و کارآمد در مجموعه «فراکاو» تبریک گویم. امیدوارم مسئولان بخش‌های مختلف فرهنگی هنری و به خصوص رسانه‌ای کشور، همکاری جدی‌تری با بخش خصوصی و تلاش‌هایشان در این حوزه داشته باشند.
تابش با اشاره به اهمیت تحقیق و توسعه در بستر فضای مجازی افزود: بستر ورزش و اصولاً حوزه سرگرمی، یکی از بسترهای بسیار خطیر و مهمی است که اگر مجموع رسانه‌های داخلی به درستی برایش تولید محتوا کنند، می‌توانند نیازهای نسل نوی کشور که تنوع‌طلب هم هست و سرگرمی را دوست دارد و پیگیری می‌کند را پاسخ دهد. این همان چیزی است که در این مجموعه دانش بنیان اتفاق افتاده است.

راه‌اندازی مرکز نوآوری و شتابدهی سینمای ایران
مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی در جریان این بازدید، از راه‌اندازی مرکز نوآوری و شتابدهی سینمای ایران در زیر مجموعه بنیاد فارابی خبر داد و گفت: ما در طرح تحول بنیاد سینمایی فارابی به این جمع‌بندی رسیدیم که توجه به زنجیره ارزش صنعت در سینما و بنیان‌های جدی بازاریابی در محصولات سینمایی و اصولا صنعت تصویر در کشور، بسیار حائز اهمیت است. لذا مصمم هستیم مرکز نوآوری و شتابدهی سینمای ایران را در نیمه‌های سال جاری راه‌اندازی خواهیم کرد.
تابش افزود: مطالعات این کار را با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری انجام داده‌ایم و امیدوارم این مرکز مکانی برای حضور جدی و تعامل بخش خصوصی با دولت شود که امکان رشد نوآورانه و خلاقانه صنعت سینما و صنعت تصویر ایران را فراهم نماید.
مدیرعامل بنیاد فارابی در پایان بازدید از مجموعه «فراکاو»، ضمن ابزار امیدواری به استفاده از پتانسیل‌های این مجموعه برای بهتر دیده شدن محصولات حوزه فرهنگ و هنر، گفت: هرچه بخش خصوصی در کشور ما در حوزه تولید محتوا، بازاریابی و بازارسازی فعال‌تر و غنی‌تر شود، شاهد رونق فرهنگی و رشد اقتصاد فرهنگ خواهیم بود، به خصوص در حوزه کسب و کارهای نو و استارتاپ‌ها می‌توانیم شاهد خروج از یک بن بست در سینمای کشور باشیم، بدین معنا که محصولاتی که در سینما تولید می‌شود، با یک فرآیند شتابدهی تولید شده و در بستر داخلی و بین‌المللی به دست مخاطبان برسد.