علیرضا تابش مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی طی پیامی وقوع زلزله شب گذشته در استان کرمانشاه را به مردم ایران به ویژه حادثه دیده‌گان این استان و خانواده‌هاى آنان تسلیت گفت.
به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، در این پیام آمده است:
وقوع حادثه غم‌بار زمین لرزه در غرب کشور و کرمانشاه که باعث جان باختن و مصدوم و مجروح شدن جمعی از هموطنان عزیز شد، موجب تاسف و تاثر جامعه هنرى کشور گردید.
چه زود فراموش می‌کنیم رودبار و بم را و چه ناباورانه دچار نسیان می‌شویم لرزه هولناک بویین زهرا و حضور آرام بخش و تاثیرگذار جهان پهلوان روزگاران نه چندان دورمان تختی جاودانه، کیارستمی بزرگ با دوربین خرده بینش که رودبار را دوباره از زیر خروارها تل و خاک احیا کرد. برگزارى کنسرت استاد محمدرضا شجریان براى همدردى با مردم بم و کیانوش عیاری نازنین که “بیدار شو آرزو” را در بم ساخت. بانوان سینما فاطمه معتمدآریا و هدیه تهرانی، از پیشگامان حضور موثر در بم بودند و صبورانه با چمدانی دارو بی هیچ منتی در آغازین روزهای بحران میان زنان و کودکان ماتم‌زده راهی یافتند و در دل‌هایشان ماندگار شدند و یادمان نمی‌رود فراخوان عزت سینمای ایران را در حمایت و یاری از کودکان افغان و همدردی پرویز پرستویی با کودکان بازمانده از زلزله ورزقان . اجراى سمفونی لیلى و مجنون توسط لوریس چکناواریان در پاریس به یاد کشته شدگان زلزله بم و ابراز همدردی با بازماندگان آن حادثه غمناک، و چه بسا همین راز ماندگاری هنرمندان ایرانی است.
بار دیگر هنرمندان و سینماگران نجیب ایرانی، اصحاب رسانه و گروه‌هاى مرجع هنرى و ورزشى را دعوتی دوباره می‌کنیم ؛ براى «پویش ایمنى، امداد و مدیریت بحران»، چهره‌هایى که همواره در امور خیر پیشگام‌ترین پیشگامان بودند چرا که نقش هنر و رسانه در گسترش دانایى و ارتقاى ایمنى هموطنان برجسته و موثر است، کشور ما حادثه‌خیز است و رسانه‌ها و هنرمندان شاخص در ارتقاى افکار عمومى و بالا بردن اطلاعات و حساسیت آنها مى‌توانند نقش موثرى داشته باشند. این پویشِ مردمى مى تواند آغاز کاهش آسیب هاى بعد از حوادث و بحران ها باشد.